O nás

Již od dětství jsem si přála pejska. Flat coated retrievra jsem si vybrala v encyklopedii psů, toto plemeno mě nadchlo jak svým vzhledem tak hlavně povahovými vlastnostmi a proto jsem si v roce 2009 splnila svoje velké přání a pořídila si svojí první krásnou flatí holčičku Cairu z chovatelké stanice Amyflatt. Caira předčila moje očekávní a od prvního okamžiku co jsem si jí vzala do náruče jsem věděla že budeme skvělá dvojka. Je to fenečka, která je pro všechno tak nadšená a velice učenlivá. Když jí bylo asi půl roku, začaly jsme chodit na cvičák kde jsme se naučily základy poslušnosti a vyzkoušely si i základy psích sportů. Nejvíce nás obě zaujaly agility a tak když byl Caiře rok, zkusili jsme se agility věnovat naplno. Obě nás tento sport naprosto učaroval a hodně spojil. Caira na parkuru běhá tak rychle, že já mám co dělat, abych jí stačila. Moc nás to baví, takže v tom určitě hodláme pokračovat a stále se zlepšovat. Ale ani ve zkouškách Ověření vlohových vlastností retrivra se nenechala zahanbit. Je vidět, že je to v ní a aportuje jako správný retrívr opravdu moc ráda a pokud možno pořád :) Takže určitě do budoucna nezůstaneme jen u této zkoušky :) Když byly Caiře 2 roky rozhodly jsme se udělat si Canisterapeutické zkoušky vzhledem k její úžasné povaze. Zkouška byla opravdu náročná, ale Caira jí zvládla bravurně. Miluje lidi, takže práce v nemocnici ji dělá veliké potěšení a pacientům také. Je to velmi pozitivní pejsek a rozdává radost a lásku všude kam přijde. Ale úplně ze všeho nejraději se chová, miluje když si jí někdo vezme na klín ona si lehne a nechá se hladit a drbat, to je její relax. Za odměnu vás potom láskyplně olízne. Jsem na ní moc pyšná. je to naprosto všestranný a nekonfliktní pejsek. Každému kdo uvažuje o pejskovi bych doporučila Flata, je to prostě to nejúžasnější plemeno co jsem poznala. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla Flaty chovat a v roce 2012 založila chovatelskou stanici.

Jméno chovatelské stanice jsem dlouho vymýšlela, chtěla jsem aby to bylo výstižné k mojí fenečce a pak jsem narazila na španělské "cara angelical", což v překladu znamená "andělská tvář" a bylo rozhodnuto. Caira totiž andělskou tvář opravdu má název se mi zdál nejen výstižný ale taky krásný. A tak jsem ubrala písmenko a název byl na světě :)

 

Vzhledem k tomu, že nás na jaře 2018 naše milovaná Cairinka naprosto nečekaně a rychle opustila a náš zármutek byl tak obrovský, že jsme si v květnu 2018 pořídili Believer "Bailey" fenečku z chovatelské stanice Axwell, která nám Cairinku nikdy nenahradí, ale naprosto zaplnila to prázdné místo v našich srdcích a jsme za ní moc rádi, přinesla do našeho života znovu spoustu pozitivní energie a lásky a za to jsme moc rádi!!!

 

Naší hlavní prioritou je plnohodnotný chov zdravých a kvalitních jedinců, kteří budou novým majitelům přinášet radost a potěšení. Spolu s naší láskou a péčí jim vytvoříme optimální prostředí pro spokojený život. Kdykoliv Vás rádi uvítáme na nezávaznou návštěvu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontak tovat. Těšíme se na vás.