canisterapie

Canisterapii pod záštitou Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav jsme se věnovaly od listopadu 2011. Začínali jsme v LDN - léčebně dlouhodobně nemocných v Mladé Boleslavi jednou týdně. Později jsme začaly docházet nepravidelně a na plno se věnovaly Rehabilitačnímu oddělení přímo v Klaudiánově nemocnici.

Každá návštěva byla jiná, ale vždy jsme odtamtud odcházely s dobrým pocitem a dobrou náladou. Pacienti byli již naučeni na naše návštěvy a těšili se až zase příjdeme. Je to tak nepopsatelný pocit, když vidíte jakou radost a dobrou náladu to pacientům vyčaruje. Tato činnost je pro mě velmi důležitá v mém životě, dělá mi radost a mému pejskovi také. A to je hlavní důvod proč toto děláme. Udělat radost a pomoci tam kde je to potřeba.

 

Od jara 2016 jsme přešli z nemocnice pod záštitu dobrovolníků pro sociální oblast města Mladá Boleslav kde jsme začali docházet do domova Seniorů a také dojíždět na jednorázové akce do Domova pod Lípou na Lipník, kde poskytují pobytové, sociální, vzdělávací, výchovné a ošetřovatelské služby lidem s mentálním postižením. Také jsem se stala koordinátorkou dobrovolníků pro Canisterapii a musím říct, že mě to moc baví a moc ráda bych v této činnosti pokračovala i s dalšími pejsky, které budeme mít.